ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkלא מפחדים מלינוקס

published at 11/03/2003 - 16:26 · ‏פורסם dittigas · ‏tags מיקרוסופט · שלח לחברידידותי למדפסת
מיקרוסופט אם חשבתם שמיקרוסופט עברה את שלב ההכחשה והשכילה להפנים את האתגרים הטכנולוגיים שמציבים בפניה לינוקס והקוד הפתוח, הנה מגיע ראיון עם מנהל קבוצת הפיתוח של טכנולוגית דוט.נט שמראה שבעצם תהליך הריפוי לא התחיל אפילו. לינוקס והקוד הפתוח שרק לפני מספר חודשים איימו על המודל העסקי שלה לדבריה, כבר לא וכל זה לפני שהם התחילו לטפל בעניינה של SCO.

Mark Gratorex מבטא כמובן את העמדה שמכתיב השיווק. נכון להיום המנטרה היא: "לינוקס לא מאיימת על חלונות אלא על יוניקס" אבל הוא לא מתאפק מלהכניס כמה הבחנות "מקצועיות" כמו "לינוקס מוגבלת לשרתי קבצים ומדפסות ושירותים אחרים (במה שאוהבים לכנות) Edge of the Network, או "ללינוקס בעיות אבטחה חמורות מאשר לחלונות".

החדשות הטובות הן מן הסתם שלא צצו שום מסמכים חדשים המגבים את הטענות המוכרות הללו מלבד המסמך הידוע לשימצה של IDC שנקבר תחת ערמה של ביקורת לועגת לחוסר המקצועיות שלו והמחקר של קבוצת Aberdeen לעניין בטיחותה של לינוקס. עושה רושם שהלקח נלמד לפחות בכל מה שקשור לניירות מחקר.

לינוקס אכן משמשת ביישומים מאוד ספציפיים ברשת ובעיקר לשרתי מדפסות ושיתוף קבצים, אבל אלו שרתי ההדפסה ושיתוף הקבצים של מיקרוסופט שהיא מחליפה, לדברי חוקר בקבוצת Butler המצוטט בכתבה.

עוד באותו נושא

הקוד הפתוח מאתגר את המודל העסקי המסחרי

 
לא מפחדים מלינוקס | כניסה / יצירת מנוי חדש | 0 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן