ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkפרוייקט OpenEAI שיחרר גרסה ראשונה של מימוש על טהרת הקוד הפתוח

published at 14/03/2003 - 15:29 · ‏פורסם dittigas · ‏tags קוד פתוח · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח פרוייקט OpenEAI שחרר גרסה ראשונה של אב טיפוס המבוסס על המפרט והממשקים שהוגדרו על ידי הפרוייקט. אב הטיפוס יאפשר ללקוחות ללמוד את המודל ומתודולוגיות הפיתוח השונות באופן מעשי ועל טהרת קוד פתוח בלבד. הדוגמה כוללת בין השאר: מודולים שונים להתממשקות עם מערכות ERP, התממשקות עם מחסני נתונים (DW) ומערכות תומכות החלטה (DSS), ניתוב מסרים בין יישומים וכלים לסינון ואבטחת מידע, מחוללי ממשקים תכנותיים (API). הפרוייקט מספק כמובן את קוד המקור ותיעוד מלא.

ככל שארגונים גדלים ומתפתחים הם רוכשים ומטמיעים מערכות מידע חדשות, או
מחליפים קיימות, במטרה לתת פתרון לבעיות עסקיות שוטפות או למשל לאפשר פעילות עסקית עם שותפים חדשים. השינויים הללו מחייבים תהליכים שונים של אינטגרציה שיאפשרו למערכות קיימות לתקשר זה עם זה והם נבדלים מארגון לארגון בהיקף ובמורכבות שלהם.

המושג EAI או Enterprise Application Integration, משמש בדרך כלל לתיאור התהליכים הקשורים לאינטרגציה של מערכות מידע בתוך הארגון או עם שותפים ולקוחות חיצוניים. מושגים קשורים כמו B2B, B2C ועוד מתייחסים להיבטים יותר ספציפיים של בעיות אינטגרציה.


ארגונים אלו היו שמחים כמובן לאמץ מתודולוגיה שתאפשר להם להתמודד עם פרוייקט אינטגרציה חדש באמצעות כלים מוכרים ומדיניות ברורה. בנוסף, שימוש בתשתית הניתנת להרחבה בקלות יחסית המבוססת על עקרונות מוכחים, ואי תלות בספק יחיד, תתרום אף היא להצלחת הפרוייקט ומזעור העלות ומשך הזמן הנדרש להטמעתו.

פרוייקט OpenEAI החל את דרכו בשנת 2000 באוניברסיטת אילנוי בארה"ב כהכנה להטמעות מערכת ERP באוניברסיטה. הפרוייקט מנסה לספק מענה בדיוק לבעיות אלו על ידי הגדרת מתודולוגיה ובניית הכלים, אבל מעבר לכך הוא מבטיח ללקוחות אפשרות לשתף ביניהים מידע וללמוד מניסיונם. מטרת הפרוייקט לחקור את התחום המורכב הזה בצורה מעשית, פתוחה ומתודולוגית.

לב ליבו של הפרוייקט הוא פרוטוקול מבוסס XML המתעד יישויות אוניברסליות בארגון באופן שאיננו תלוי בפתרון טכנולוגי מסוים. התהליך המתודולוגי מתעד את הדרישות ממשקים המשמשים את היישומים השונים, הדרישות ממבני הנתונים, והדרישות לחילוף מידע עם שותפים עסקיים. אוסף המפרטים הללו יאפשר ללקוחות לבנות יישומים וכלים הרגישים לדרישות האינטגרציה באמצעות שפת ג'אווה או שפות אחרות.

 

קישורים רלוונטיים

· עוד על קוד פתוח
· חדשות מאת dittigas


הסיפור הנקרא ביותר בנושא קוד פתוח:
לראשונה: סקר קוד פתוח מקיף

פרוייקט OpenEAI שיחרר גרסה ראשונה של מימוש על טהרת הקוד הפתוח | כניסה / יצירת מנוי חדש | 0 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן