ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkלינוקס בחינוך: הדור הבא של קהילות מקוונות

published at 26/03/2003 - 14:13 · ‏פורסם dittigas · ‏tags קוד פתוח · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח עכשיו כשכולם (כמעט) מקושרים לאינטרנט, מהמחשב בבית, בספריה או במעונות באוניברסיטה (טוב אולי לא אצלנו בדיוק), מה הצעד הבא? איך הופכים את הסביבה האקדמית המקושרת ליותר מאשר אוסף אקראי של כלים שהערך המוסף שלהם לא ממש הוכח, למשהו שיאפשר יצירה ושיתוף פורה של רעיונות בסביבה מקוונת.

בשנת 1998 החל מרכז ברקמן (Berkman Center) באוניברסיטת הרווארד בבנית אב טיפוס של כלים לצורך מטרה זו במסגרת פרוייקט H2O בכוונה למנף את ההיצע הרחב של טכנולוגיות והרעיונות הקיימים לניהול תוכן וניהול קהילות מקוונות.

בין הכלים השונים נמצאים כלים לניהול סקרים מקוונים, איסוף תגובות, מערכת שידור תוכן אינטראקטיבית ועוד. אחד הכלים החשובים בפרוייקט הוא Rotisserie אשר לוקח את הרעיון הפופלארי של תוכנות לניהול דיונים בפורומים מקוונים, כמו Nuke-PHP וקרוביו למשל, צעד אחד קדימה על ידי אכיפה של מספר כללים בסיסיים המאפשרים ניהול דיונים קצת יותר פורה. המערכת נותנת הזדמנות שווה לכל המשתתפים לבטא את דעתם ומאפשרת להם להשקיע קצת יותר מחשבה בניסוח הרעיונות שלהם לפני שהם מסתערים על מקש ה-enter.

לצורך כך, ובמטרה לקדם פיתוח טכנולוגי של הכלים הללו פותח בית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד את המערכת ומאפשר לכל המעוניין לתרום לפרוייקט תחת רישיון GPL.

קישורים רלבנטיים

האתר הציבורי של פרוייקט H2O
קוד מקור ובינאריים להורדה

 

קישורים רלוונטיים

· עוד על קוד פתוח
· חדשות מאת dittigas


הסיפור הנקרא ביותר בנושא קוד פתוח:
לראשונה: סקר קוד פתוח מקיף

לינוקס בחינוך: הדור הבא של קהילות מקוונות | כניסה / יצירת מנוי חדש | 0 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן