ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkאריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות

published at 22/05/2003 - 18:16 · ‏פורסם sforbes · ‏tags מיקרוסופט · שלח לחברידידותי למדפסת
מיקרוסופט במאמר ב"גלובס" על התביעה של SCO, מופיע ציטוט מקומם של אריה סקופ, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, הקושר בין לינוקס לפיראטיות תוכנה:


סקופ מותח קו ישיר בין תומכי הלינוקס לבין הפיראטיות. "בטוח שבלינוקס יש הפרת זכויות יוצרים. אני לא חושב שמישהו בקהיליית הלינוקס הולך ובודק את עניין זכויות היוצרים. אני לא מדבר על החברות שתומכות בכך, אבל לפחות לגבי האנשים הפרטיים, אלו אותם האנשים שתומכים בנאפסטר, בהפרת זכויות במוזיקה ובכך שתוכנה לא צריכה להיות בבעלות של אף אחד. הרי זו כל הרוח של הלינוקס".


המאמר בגלובס (דורש רישום)
עותק של המאמר בתפוז
ברוס פרנס על מיקרוסופט ו-SCO: שוחד

 
אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות | כניסה / יצירת מנוי חדש | 8 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן
תגובה: אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות (ניקוד: 1)
ע"י z9u2K (z9u2k@linux-kinneret.org)
ב 22/05/2003 - 18:25
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://www.linux-kinneret.org
תשאלו אותו כמה משתמשי חלונות בלתי חוקיים יש לאומת משתמשי לינוקס לא חוקיים... lol..

[ השב לזאת ]

תגובה: אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות (ניקוד: 1)
ע"י Blitz (Blitz@GameBox.net)
ב 22/05/2003 - 18:29
(מידע על משתמש | שלח הודעה)
אם נצטט כל מה שסקופ אומר נגלה שלינוקס אחראית למלחמת עולם, אסון גרעיני ולמיקרוסופט עצמה.
להוריד מוזיקה לא חוקית מהרשת זה ברוח של לינוקס? נו כמובן. ואני גמד כחול.

[ השב לזאת ]

תעודת ביטוח (ניקוד: 1)
ע"י dittigas (dittigas@whatsup.org.il)
ב 22/05/2003 - 19:02
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://
תעודת הביטוח הטובה ביותר של י.ב.מ היא מאגר הפטנטים האדיר שלה. שום חברה שפויה לא הייתה נוגעת במשהו שיש לגביו ספק כדוגמת הטענות שמעלה SCO. המקור הטוב ביותר למידע על הסטטוס של יוניקס והקו המשפטי שכנראה תנקוט י.ב.מ הוא המידע שאוספים OSI באתר OpenSource.org.

הנקודה החשובה ביותר שלא קיבלה התייחסות במאמר היא שעניין הבעלות על יוניקס לכשעצמו שנוי במחלוקת ויושב לכאורה במחלוקת המקורית בין AT&T וברקלי בכך שהוסרו 4 קבצים בעייתים.

הרוח של לינוקס היא אנשים שעוזרים לאנשים אחרים פשוט כי זו נטיית הלב שלהם. הרוח של מיקרוסופט, אם יש כזה דבר, היא מכירה של האינטרסים של המשתמש למטרת מיקסום רווחים תוך דריסה ורמיסה של כל ערך חברתי. מיקרוסופט לא מהססת לגנוב לאנשים מידע מהמחשב שלהם (online updtae, DRM), מאלצת אותם להשביח חומרה ללא צורך על ידי שיחרור bloatware, מונעת מבתי ספר לקבל תרומות חומרה אם הם מתכוונים להתקין מערכת הפעלה חלופית, משקרת להם כשהיא מבטיחה שנתונים חסויים שהם מפקידים בפספורט מוגנים, משחדת ממשלות ברחבי העולם, מורידה מחירים כדי לפגוע במתחרים תוך שהיא מנצלת את המונופול שלה (price dumping) ומחלקת תוכנה חינם במטרה לייצר תלות (בימים אלה באפריקה ובמקומות אחרים ברחבי העולם).

את חברות הטבק כבר האשימו בהטעיית הציבור ופגיעה בבריאותו. הגיע הזמן לבדוק האם המניפולציה השיווקית של מיקרוסופט לא פוגעת בקידמה הטכנולוגית וזכויות ייסוד בסיסיות כמו גישה למידע, הזכות לפרטיות וכיוב' דברים קטנים ונטולי חשיבות.

[ השב לזאת ]

my 2 cents (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 22/05/2003 - 19:34
חברה מסויימת שלא אזכיר את שמה מתמחה בהפרחת כזבים, שקרים - כל דבר בעצם שיכול לעזור לה לדרוס את המתחרים. אז מה יש להתרגש מעוד הצהרה שמעבר לכל שהיא שקרית גם מעידה על הבורות וחוסר ההבנה של אומרה?

[ השב לזאת ]

תגובה: אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות (ניקוד: 1)
ע"י דורון ב 22/05/2003 - 20:16

(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://


מר אריה סקופ מאשים כאן את כל הקהילה בפיראטיות - שזה מבחינות רבות הוצאת דיבה ואני כן חושב שהקהילה כולה צריכה להתארגן ולבדוק האם יש עילה לנקוט בצעדים משפטיים ..
יותר מכך הוא קושר באופן חד משמעי בין קהילת הלינוקס לגורמים אחרים שמפירים זכויות יוצרים ..

עצוב לראות כיצד חברה אשר לא יודעת כיצד להתמודד עם איום מסוג חדש על עסקיה נוהגת כאשר היא מרגישה שנושפים בעורפה ואני מקווה שמר אריה סקופ יחזור בו מאותה אמירה אומללה ..

הדבר החיובי היחידי אשר ניתן לראות היא שאדון סקופ מכיר סוף סוף בכך שקיימת קהילת לינוקס, הרי עד היום הוא טען במקרים רבים ואף הביא לכך עדויות "מוצקות" שכל הסיפור של תנועת הקוד הפתוח אינו משהו קהילתי כלל אלא קונספירציה של חברות המתחרות במייקרוסופט ומנסות לערער את שליטתה בעולם התוכנה (ניתן לראות זאת בפרוטוקול הדיון שהתקיים בזמנו בועדת הכנסת) .. למעשה עכשיו , מר אריה סקופ בעצם הכרתו בגוף הקרוי קהילה (עצם התייחסות לגוף כזה הינה הכרה בקיומו - הרי אי אפשר להתייחס לגוף שאינו קיים) מסירה את מרבית הטענות שהוצגו על ידו בעבר, והופכת אותן לריקות מתוכן .. יתרה מכך בעתיד לא יוכל מר אריה סקופ לטעון כי אין קהיליית לינוקס .. !!
זהו אולי ההישג האדיר של כתבה זו (ולכן כדאי גם לשמור אותה בצד לוויכוחים עתידיים) ..
על אף ייתרון זה - אני עדיין חושב שאסור שקהילת משתמשי הלינוקס בישראל תשתוק כאשר תוקפים באופן כה בוטה את התשתית הרעיונית שעליה נשען הקוד הפתוח .. ומוטלת על משתמשי הקוד הפתוח בארץ האחריות לכך שסילופים אלו של האמת יקבלו את התגובה ההולמת להם ..

כאמור, ככל שאני מבין את הדברים הם בפירוש משדרים את המצוקה בה נמצאת חב' מייקרוסופט לנוכח אי היכולת שלה לשמור על ההתנהגות העסקית שלהם כמו שהיא קיימת כרגע , אריה סקופ מדבר אל קהיליית משתמשי המחשב באופן כללי ואומר להם "ראו הוזהרתם לא להשתמש בלינוקס" וזאת עדות חיה לאותה מצוקה, אך עם זאת אסור לנו להסכים שהוא ישתמש בנו וברעיונות שאנו מאמינים בהם כמקפצה או כלי לטובת העסקים שלו - מילא אם הוא היה עושה זאת בדרך לגיטימית , אין לי אישית שום בעיה אם יקומו עובדי מייקרוסופט ויתקפו את הרעיונות שלנו ויקבלו את אותה "זריקה שיווקית" אך זה מותנה בכך שכאשר הם תוקפים אותנו שישארו נאמנים לאמת ..
לי אישית אין בעיה לחיות עם האמת (לטוב ולרע) ולהתמודד איתה - אבל אין אפשר להתמודד עם שקרים וחצאי אמיתות ...

עצם פנייתה של מייקרוסופט לכיוון זה , מראה כאמור את המצוקה שבה הם שרויים , לאורך השנה- שנתיים האחרונות עקבתי בעיניין אחרי ההתבטאויות של מר אריה סקופ וכאשר הוא היה נאמן לאמת (והיו כאלה מקרים) , אמרתי שיש צדק בדבריו .. (כמו שכתבתי אין לי בעיה עם האמת ) .. אולם מר אריה סקופ שינה מנוהגו ועבר לשיטות של איום והפחדה תוך אי אמירת אמת ותוך כדי שהוא עושה עוול לקהילייה שלמה של משתמשים ..

שאלת השאלות מבחינתי לפחות היא מה אנחנו מתכוונים לעשות עם זה .


דורון אופק


[ השב לזאת ]

תגובה: אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות (ניקוד: 1)
ע"י z9u2K (z9u2k@linux-kinneret.org)
ב 22/05/2003 - 20:21
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://www.linux-kinneret.org
מה האפשרויות העומדות לפנינו?

[ השב לזאת ]

נפתח אשכול בפורומים: תוכנית עבודה בתגובה להאשמות של מיקרוסופט (ניקוד: 1)
ע"י dittigas (dittigas@whatsup.org.il)
ב 22/05/2003 - 20:41
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://
בפורום הכללי:
http://whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=2702&forum=2

[ השב לזאת ]

תגובה: אריה סקופ- יש קו ישיר בין לינוקס ובין פיראטיות (ניקוד: 1)
ע"י mksoft (meir@mksoft.co.il)
ב 23/05/2003 - 01:55
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://mksoft.co.il
קשה לי להאמין שזה (כמו שאיבגי אמר במקס ומוריץ) "הצטרפות מקרים". זה נראה כמו מהלך מתוכנן ומתואם מראש. מר סקופ לא פותח את הפה ומשחרר פנינים בלי שהחבר'ה מרדמונד מאשרים לו לשחרר את הרסן.

זה נראה כמו בלון ניסוי שמשוחרר באיזור קטן לביצוע ניסוי מבוקר בהמשך ישיר של התשלום ל-SCO ומבוא למתקפת FUD מתוכננת.

בקשר לזכויות היוצרים, הערה ב-slashdot הזכירה לי נשכחות: אני בטוח שאנשים מ-stac ז"ל מחייכים או יחייכו בציניות כאשר מיקרוסופט מזכירה כיבוד פטנטים וזכויות יוצרים.

זה תמיד מוכח מחדש, המחלקה הכשרונית ביותר במיקרוסופט היא לא מחלקת הפיתוח והתוכנה. לשמחתי זה לא המצב בתוכנה החופשית, ונראה לי שזה ידחוף עוד אנשים לנקודה שאני נמצא בה כעת: מיקרוסופט פשוט לא רלוונטית יותר עבורי ועבור המוצרים שאני מפתח (אלא אם אין ברירה).

ולחשוב שלפני מספר שנים, כאשר ראיתי את NT אמרתי לשותף שלי שיוניקס עומדת למות (מה שנראה די נכון, הטעמים החופשיים שלו BSD ו-Linux על גווניהם הם אלו שמחזיקים את הלפיד כעת). אם הייתי יודע אז מה שאני יודע היום ;-)

כעת נראה לי שימי מיקרוסופט בתור מונופול ששולט בכל ספורים (לאו דווקא קצרים, אך ספורים). אני בטוח לא אתגעגע אליהם.

אז תודה לך מר סקופ שאתה עוזר לנו לשכנע עוד ועוד אנשים, ולגרום להם לראות את הטקטיקות המלוכלכות שלכם. trustworthy, הא ? נשמח כשזה יתפוצץ לכם בפרצוף.

[ השב לזאת ]