ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkדודי גולדמן מכה שנית

published at 30/07/2002 - 21:56 · ‏פורסם zinux · ‏tags קוד פתוח · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח כל שבוע, במוסף "7 לילות", מופיע הטור "נט סוסייטי" ובו מבחר מפניני חכמתו של דודי גולדמן, כתב(?!) המחשבים של העיתון "ידיעות אחרונות". השבוע, במאמר על הקוד הפתוח, הוא התעלה על עצמו.

אני תמיד נהנה לקרוא מה שדודי גולדמן כותב. נהנה, במובן של כמה נמוך הוא יכול לרדת מבחינת בורותו בנושא עליו הוא כותב. תפתחו כתבה או מאמר שלו ובלי להתאמץ, תמיד הוא ישבש שמות, יטעה בתאריכים ובנתונים ומה לא. שלא לדבר על החשד שהוא "כתב חצר" של מי אם לא מיקרוסופט.
השבוע (26.7.2002) בטור "נט סוסייטי" הוא התייחס לתופעת הקוד הפתוח. לא משנה שהוא משנה את דעתו משבוע לשבוע, כך שבטור קודם הוא צידד ב"סטנדרטיזציה" של ווינטל, הפעם השטויות שהוא כתב הדהימו אפילו אותי.

ציטוט: "חברת לינוקס מייצרת תוכנות עם קוד פתוח, מה שהופך את כל העסק לבוגר יותר ... וכך יוצא שאבולוציה של תוכנה שבמקרה של מיקרוסופט אורכת שנים אורכת רק שבועות ספורים..."

מישהו מכיר חברה בשם "לינוקס" (אולי הוא גלש ל linux.com והסיק שזו חברה)? אילו תוכנות חברת "לינוקס" מייצרת? אולי לסביבת חלונות? גם היחס במהירות האבולוציה פופוליסטי.

בקיצור, דודי לא חמודי. ניתן להגיב על מאמרו בכתובתו- dudig@netvision.net.il.
 

קישורים רלוונטיים

· עוד על קוד פתוח
· חדשות מאת zinux


הסיפור הנקרא ביותר בנושא קוד פתוח:
לראשונה: סקר קוד פתוח מקיף

דודי גולדמן מכה שנית | כניסה / יצירת מנוי חדש | 20 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן
תגובה: דודי גולדמן מכה שנית (ניקוד: 1)
ע"י mksoft ב 31/07/2002 - 00:06

(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://mksoft.co.il
בדיוק מה שחשבתי כאשר קראתי את הטור שלו, כל כך הרבה שטויות בטור אחד.

לא חייבים לדעת הכל בחיים, אבל חייבים להתייעץ עם בעל ידע בנושא שאתה הולך לכתוב עליו (הממ, נראה כלל טוב, אולי גם אני אאמץ אותו ;-) ).

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 31/07/2002 - 12:37
הפוסל במומו פוסל ??
נכון בלשון המעטה ניתן לומר שהכתב טעה והטעה .. אולם הכי קל לתת ביקורת קטלנית , לאחר שקראתי את התגובות כאן ניגשתי וקראתי את המאמר עצמו ..
לשמחתי לא מצאתי מאמר אשר יוצא כנגד הקוד הפתוח - נהפוך הוא , מצאתי מאמר אשר כן מנסה לצייר באור חיובי את נושא הקוד הפתוח - ובכלל זה את לינוקס ..
אנחנו כמשתמשי לינוקס מכירים את כל מה שהעולם הזה מציע - אחת הבעיות הגדולות (לדעתי) היא שכאשר אנשים שלא מכירים את העולם הזה מנסים לדבר או לכתוב עליו , אנחנו קופצים בטיעון שהם מדברים שטויות ..
אולי האשמה היא דווקא בנו ?? אולי אנחנו במקום לדאוג לפרסום חיובי , ולהסבר קליל מצליחים תמיד לסבך את הדברים כך שאחרים לא מבינים אותנו ..

הכי קל יהיה לומר "דודי גולדמן כותב נמוך" , "הוא לא יודע על מה הוא מדבר" .. אולי לשלוח לו mail ולכתוב לו שהוא כותב שטויות ..
מצד שני יהיה יותר טוב (וגם יותר קשה ) להתחיל להעביר לאדון גולדמן חומרים קריאים , ברורים, ונכונים על עולם הקוד הפתוח .. בסה"כ אני בטוח שאם נדע להתייחס אליו ואל אחרים שכותבים , לא בצורה קטלנית אלא בצורה מסבירה .. אנחנו נרוויח כמה אוהדים גדולים לעולם הלינוקס .. גדולים לא בגלל האישיות שלהם (שאותה אין אני מכיר כלל ) אלא בגלל שהם משפיעים על עוד 100000 או יותר אנשים .. וכך נשכיל לשלב אל עולם הלינוקס הישראלי עוד רבים שאינם חשופים אליו ..

דורון אופק

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 1)
ע"י mksoft ב 31/07/2002 - 12:54
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://mksoft.co.il
הממ, קראתי את הכתבה ויצאתי עם רושם מעט שונה ממה שאתה קראת. וזו לא רק הכתבה הזו אלא מספר כתבות לאורך שנים שכללו טעויות מביכות (רק לפני מספר שבועות הייתה כתבה שמייחסת את התקדמות עולם המחשוב למונופל wintel ול"סטנדרטים" שהם קבעו).

אם הייתי יודע שמר גולדמן עומד לכתוב מאמר בנושא הייתי שמח מאוד לעזור לו ולענות על כל שאלה וקושיה (כמו שאני עושה עם כל אדם שפונה אלי בנושא) ככל שידי משגת. האם מישהו ראה פנייה או בקשה למידע ? מר גולדמן הוא עיתונאי, וחלק מעבודתו הוא תחקיר. האם נראה שבוצע כאן תחקיר (לא חייב מעמיק) ? נראה שהכתבה נכתבה על בסיס הידע שיש לו ללא שום מחקר/בקשה למידע נוספים.

כל מה שהוא היה צריך לעשות הוא פנייה או בקשה, אנו היינו שמחים לעזור לו ככל הנדרש, אני הייתי מוכן לכתוב את הכתבה עבורו אם הוא היה מבקש !

אחד הדברים שמרתיחים אותי הוא כאשר אנשים (ובמיוחד עיתונאים, לא רק בארץ במיוחד בחו"ל) מנסים להשליך מודלים של חברות כלכליות וקוד סגור על לינוקס בפרט והקוד הפתוח בכלל.

כאשר אני שומע שיחה בין אנשים (ושמעתי כמה פעמים במהלך חיי בכנסים ובסתם מפגשים בין חברים) שלינוקס היא חברה שמנסה להתחרות במיקרוסופט אני מתערב ומסביר את ההבדל ואת מתודולוגיית הקוד הפתוח והקהילה שעומדת מאחריו, הם מתפלאים וממשיכים לשאול שאלות וכדור השלג מתחיל להתגלגל אצלם.

אני חוזר שוב: מר גולדמן הוא עיתונאי והיה צריך לבצע תחקיר. כל אחד מהקהילה היה שמח לעזור לו, הוא רק היה צריך לבקש.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2002 - 01:01
לא מכיר את אדון דודי גולדמן באופן אישי .. ולא מתיימר להכיר את נוהלי העבודה בעיתון שבו הוא עובד ..
אבל , לפני שבועיים אני חושב שמי ששם לב היה דיון בכנסת על נושא הקוד הפתוח ..
לקראת סוף הדיון היתה הרגשה שיש מעין מסקנה מוזרה כזו:
לינוקס זה חינם -> סין עוברת ללינוקס , בגלל שזה חינם . סין היא בגוש מדינות אשר נוגד את עמדת ארה"ב => לינוקס הוא אנטי אמריקאי .. שורת המחץ : מייקרוסופט מייצגת את המודל האמריקאי -> לינוקס כנגד מייקרוסופט מייצג אנטי .. (כמובן שאין לראות במשפטים שכתבתי משהו אמיתי אולם נייר עמדה בערך בכיוון הזה , אני קצת הקצנתי אותו, ואני גם אסייג ואומר שלא ראיתי אותו באופן אישי - אלא הדברים נמסרו לי ) ...
למה השתמשתי בדוגמה הזו .. מהסיבה הפשוטה , שלא פעם ולא פעמיים אנחנו נראה גם היום וגם בעתיד אנשים מדברים שטויות על הנושא .. ייתכן שלאדון גולדמן יש תחקירנים גרועים .. את זה אני לא יודע .. מה שכן אני יודע ... שאולי עלינו לקחת חלק ע"י קיום של יחסי ציבור ועיסוק גם בהסברה ..

[ השב לזאת ]

יש מספיק חומר נגיש על לינוקס(ניקוד: 1)
ע"י zinux ב 02/08/2002 - 00:48
(מידע על משתמש | שלח הודעה)
לא צריך להיתמם ולחשוב שעיתונאי ותיק לא יכול לכתוב משהו סביר יותר על לינוקס מאשר"חברת לינוקס מייצרת תוכנות עם קוד פתוח". זה פשוט עניין של פופוליזם- כשאתה רוצה למצוא חן בעיני המספר הגדול ביותר של קוראים אתה מכוון נמוך (שלא לדבר על אינטרסים זרים שהס מלהזכיר לידם את טובת הקוראים).
ה"מום" שלי הוא שאני משתדל להתרחק כמה שיותר מלערב שיקולים של למצוא חן בעיני אחרים, במה שאני אומר או כותב.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 31/07/2002 - 14:34
מיקרוסופט מעסיקה כתבי חצר, לא צריך אינטואיציה או מידע פנימי כדי להבין את זה. מספיק לקרא את הכתבות השתולות ב-Ynet למשל או במקומות אחרים, למשל PC-מגזין הישראלי. זה חלק מהתעשייה ומיקרוסופט בארץ, במקרה שלנו, היא פשוט סניף שיווקי שעושה את העבודה שלו.

הבעיה היא לא החומר שמתפרסם, והרמה שלו כמו במקרה הנ"ל, אלא העובדה שחומר "לעוס" ומוכן אודות לינוקס ותנועת הקוד הפתוח לא מוצא את דרכו ומשתלב במקורות המידע הרלבנטיים.

נכון להיום כאשר מדברים על טכנולוגיה או על פתרונות לבעיות יומימיות שלמחשב יש תפקיד בהם, לינוקס לא עולה בכלל כאפשרות. כאשר כותבים מאמר על ניהול תקציב ביתי ומדברים על Excel לא מאפשרים לאנשים לבחור. פשוט מוכרים להם פתרון מן המדף. כי זה קל יותר, או כי הכתב באמת לא יודע כפי שנרמז כאן בתגובות.

הבעיה הכי קשה של לינוקס היא העדר יחסי ציבור. אולי כדאי ללמוד ממה שנעשה בתחום למשל ב-OpenOffice.org המנהלים PR לא רע בכלל או לפחות מצליחים לעשות רושם שהם לא מזניחים את התחום.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2002 - 00:48
"הבעיה הכי קשה של לינוקס היא העדר יחסי ציבור."
במילה אחת צודק !
הרי אף אחד לא יזיז את זה עד שאנחנו נעשה את זה ..
האמת שאני לא ממש רוצה להרחיב כאן את הדיון בצורה פומבית על זה .. אך כבר התחלנו לפני כחודש לערך לחשוב על זה ולפעול בנושא ..
כמובן שכל סיוע יוכל לעזור , אבל הכיוון הוא בהחלט להזיז את הנושא הזה כמו גם נושאים אחרים קדימה ..

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 1)
ע"י mksoft ב 01/08/2002 - 01:19
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://mksoft.co.il
למה אתה לא רוצה להרחיב את הדיון ? אולי אנו יכולים לעזור בצורה כלשהי ?

[ השב לזאת ]

איך הכתבה הזאת מסייעת ללינוקס ? (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 31/07/2002 - 23:18

[ השב לזאת ]

תגובה: איך הכתבה הזאת מסייעת ללינוקס ?(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2002 - 00:53
"איך הכתבה הזאת מסייעת ללינוקס ?" - היא לא ..
מה שכן היא מנסה להציג את זה שישנן אלטרנטיבות - וזה כבר טוב .. היא לא אוהדת בצורה נחרצת .. לפחות לדעתי קיים הסיכוי שיש חוסר אהדה בגלל שהנושא לא מוכר ..
תפקידינו כאנשי לינוקס , הוא בין השאר גם להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי .
במדינה שאנשים גונבים בה אוכל כי אין להם כסף , אין שום סיבה בעולם שמוסדות ממשלתיים ימשיכו לשלם "מס" לחברות של תוכנות מסחריות !
מן הסתם תקציבי הממשלה יוכלו ללכת למקומות מועילים יותר , המשק בכללו יותר לצמצם עלויות ולפיכך להתייעל ... אולי זוהי תהיה התרומה שלנו למה שקורה כאן ..

[ השב לזאת ]

כוונתי לכתבה כאן באתר.(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2002 - 15:19
היא תרחיק עיתונאי כמו דודי גולדמן מלינוקס, היא מעוררת מלחמות מיותרות, ובקיצור, מיותרת.

לגבי הכתבה המקורית של דודי גולדמן, אכן, יש שם כמה שגיאות, לא קטנות, אבל תפקידנו כמו שכבר אמר כאן מישהו, להסביר ולסייע לעיתונאים לכתוב בצורה יותר מקצועית, אם אנחנו בעד לינוקס.
בטח שמאמר כמו המאמר כאן, לא מסייע לנו כאוהדי לינוקס.

[ השב לזאת ]

חבר טיפש גרוע מאויב חכם(ניקוד: 1)
ע"י zinux ב 02/08/2002 - 00:38
(מידע על משתמש | שלח הודעה)
כשמישהו כמוהו כותב על משהו, המשהו הזה ניזוק ולוא רק בגלל שגיאותיו ושטחיותו.
עכשיו קח משפט כמו "חברת לינוקס מייצרת תוכנות עם קוד פתוח". כמו נח בשבע שגיאות, כל המשמעות של לינוקס/קוד פתוח משתבשת.
אז אני שמח שהנושא העלה את המודעות של הצורך להיות יותר בקשר עם התקשורת, רק שהטור של גולדמן הוא הדוגמה המושלמת לאיך לא לכתוב על הנושא.

[ השב לזאת ]

תגובה: חבר טיפש גרוע מאויב חכם(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 05/08/2002 - 18:44
אז אני מבין שהדרך המושלמת היא לקטול את הכתבה בצורה קשה, באתר לינוקס, ולהרחיק אותו מלינוקס.

תודה שגרמתם לי להחכים.

[ השב לזאת ]

אין מה להסביר(ניקוד: 1)
ע"י zinux ב 30/10/2002 - 00:23
(מידע על משתמש | שלח הודעה)
מי שכותב כך לא רוצה שתלמד אותו מה זה לינוקס כי הוא "כבר יודע" מה זה (לינוקס זאת חברה, לא?)
כך שמה שנותר הוא לא לשתוק.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2002 - 14:28
http://www.openoffice.org/about_us/presskit.html

אפשר לאמץ את המודל שלהם ולהכין חומר מוכן ברוח הדברים. אני לא יודע איך מעדכנים את מערכות העיתונים ומביאים לידיעתם את החומרים ואם בכלל אפשר לקחת "בעלות" על הנושא הזה או להשאיר את זה לגוף "רשמי" נניח IGLU או משהו דומה.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 06/08/2002 - 22:51
הוא לא בהכרח כתב חצר,
הוא סתם איזה ליימר, שמנסה להרוויח כסף בזה שהוא כותב בעיתון..
זה שקשה לו לכתוב, והוא לא יודע על מה הוא כותב זאת כבר בעיה אחרת....
לדעתי, שיתקשר לחברת לינוקס שהוא המציא,
ויבקש מהם הסבר :)))))
יהיה מעניין מה יקרה כשהוא יחפש תטלפון שלהם...
בושה שנותנים ללימרים כאלה לכתוב בעיתון על נושא מחשבים,
אבל אין מה לעשות
כנראה ככה זה תמיד יהיה....

[ השב לזאת ]

דודי גולדמן הוא בטוח עיתונאי חצר של מיקרוסופט (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 14/01/2003 - 12:24
אפילו "סתם" כתבות עליהם (כמו למשל כתבות על ה "פילנטרופיה של ביל גייטס") הוא כותב. הכל הכל, במסווה של כתבות רגילות, בשביל לפרסם אותם.

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 21/01/2003 - 13:04
כן עושה רושם שהוא לא מקצועי בכלל

[ השב לזאת ]

תגובה: דודי גולדמן מכה שנית(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 07/09/2003 - 13:24
אני חושב, שצריך לעשות משהו יותר מעשי. דודי גולדמן מבסס את מעמדו בתוך "ידיעות אחרונות" ומחוץ לה כבר סמכא בעניני מחשבים, למרות שכל מי שמבין קצת במחשבים רואה מיד שהוא חתיכת פלצן.
אנא, כתבו לקברניטי ידיעות אחרונות שהם מחזיקים ביצור כזה.
רק כך אולי נוכל להוריד את הבושה הזו מפורום בעלי ההשפעה.

[ השב לזאת ]

דודי גולדמן כנראה "שתול" של מיקרוסופט(ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/01/2004 - 13:49
גם בכתבות כלליות על מחשבים הוא נוטה לפאר ולשבח את ה "ענק מרדמונד"...

[ השב לזאת ]