ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkלראשונה: סקר קוד פתוח מקיף

published at 27/08/2002 - 18:26 · ‏פורסם dittigas · ‏tags קוד פתוח · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח פרוייקט FLOSS תוכנן להשלים את הידע החסר אודות תנועת הקוד הפתוח ולספק כלים ומדדים לתופעה וכן נתונים עבור מקבלי ההחלטות במגזר הציבורי במטרה לסייע להם בקביעת המדיניות.

הסקר מספק נתונים כלכליים גולמיים על נפוצות התופעה וההשלכות כתוצאה מכך, כלים למדידת "ערך" ופיזור המשאבים בפרוייקטים השונים, מדדים לבדיקת התלות במשאבים הללו והארגונים התורמים או תומכים, הערכה ומדידה של מודלים עסקיים ואספקטים מעשיים במעבר ממודל עסקי למודל הפתוח. הסקר מתייחס אך ורק לאספקטים ממסדיים, לעומת אידאולוגיים, של התופעה ולכן נכללו בו אך ורק ארגונים עסקיים או ציבוריים (גם ארגונים שלא למטרות רווח).

הסקר נערך במשך שנה, בין החודשים יוני 2001 ויוני 2002 במימון האיחוד האירופאי והקיף 1452 מוסדות וחברות בגרמניה, שוודיה, ואנגליה עם לפחות 100 עובדים. מתוכם 395 משתמשים או מתעתדים להשתמש בקוד פתוח. הסקר מקיף במיוחד ופוצל למספר נושאים: פרק 0: תקציר מנהלים פרק 1: השימוש בקוד פתוח בחברות עסקיות ומגזר הציבורי פרק 2א: המניעים וההשלכות מאחורי הנטייה של חברות עסקיות לפתוח קוד מסחרי פרק 2ב: מדיניות קוד פתוח במגזר הציבורי באיחוד האירופאי פרק 3: שוק הקוד הפתוח והמודל העסקי פרק 4: סקר מפתחים פרק 5: סקר קוד פתוח נספח: נתונים גולמיים לסקר

פרק 2 של הדוח סותר את הדעה הרווחת אודות העניין האישי והמניעים האלטרואיסטים מאחורי התופעה ומצביע על מידת המעורבות הגוברת של חברות המממנות מפתחים המשקיעים את זמנם בפיתוח פרוייקטי קוד פתוח. למשל, י.ב.מ לבדה השקיע כמיליארד דולאר בלינוקס ומעורבת במספר פרוייקטים נוספים. הסקר מתייחס ל-25 החברות הגדולות בעולם בכל הקשור לפיתוח קוד פתוח.

פרק 2ב סוקר את המדיניות הנוכחית של מדינות האיחוד האירופאי וההשפעה שיש להן על התופעה בכל הקשור לאימוץ קוד פתוח וסוקר את התמריצים. הסקר עוד מתייחס ליתרונות ולחסרונות וכן למכשולים שבדרך, מתייחס בפירוט להבדלים בין המדינות השונות ומנסה להטוות מדיניות עתידית משותפת רצויה.

פרק 3 מספק מידע אודות הבסיס התאורטי של הסקר ורשימה מפורטת של מקורות ומספק בסיס למסקנות הסופיות של הדוח כפי שהן באות לידי ביטוי בפרקים הבאים.

פרק 4 מספק נתונים מסקר המפתחים. בסקר השתתפו 2785 מפתחים המשתתפים בפיתוח בפרויקטי קוד פתוח והם עונים על שאלות המתייחסות למניעים שלהם, הציפיות, וכן ההעדפות השונות שלהם. הסקר מגלה כי המפתחים הם בעיקר זכרים (98.72%), צעירים עם רקע מקצועי ורמת השכלה גבוהים, בדרך כלל רווקים או בקשרים אישיים רופפים עם בניות זוגם (41% לא נשואים) וניידות גבוהה (מוכנות לעבוד ברחבי אירופה). למרות המעורבות הגבוהה של סטונדטים עיקר ההשקעה נעשית על ידי מפתחים מקצועניים אשר אינם משתכרים בהכרח מפיתוח קוד פתוח (47.26%).

פרק 5 מספק מסקנות מסקר הקוד עצמו, כלומר כמה מפתחים מעורבים בפרוייקט, גודל הפרוייקט, כמות הקוד הנתרמת ועוד במטרה לספק נתונים נוספים עבור הסקר.
 

קישורים רלוונטיים

· עוד על קוד פתוח
· חדשות מאת dittigas


הסיפור הנקרא ביותר בנושא קוד פתוח:
לראשונה: סקר קוד פתוח מקיף

לראשונה: סקר קוד פתוח מקיף | כניסה / יצירת מנוי חדש | 0 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן