ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkספין? סקופ בועדת האינטרנט של הכנסת

published at 03/10/2002 - 11:10 · ‏פורסם פינגווין אנונימי · ‏tags קוד פתוח · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח Ynet מדווח על החלק השני של הדיון בועדת האינטרנט בנושא הקוד הפתוח, הפעם תורה של מיקרוסופט. סקופ, מיומן ב-FUD (ר"ת, Fear, Uncertainty, Doubt) מפחיד את הועדה בסיפורים על אינטרסים עיסקיים של החברות שמתחרות במיקרוסופט ומציין כי "החברות שתומכות בקוד הפתוח עשירות יותר ממדינת ישראל. אם הן רוצות לספק לממשלה תוכנה חינם, אני מציע להן למסור חינם את התוכנות הקנייניות שלהן למשרדי הממשלה". מור, שמתרגש מהציניות של סקופ מפספס את חוסר הרלבנטיות של הטיעון המגוחך.

מה שמטריד במיוחד, למרות שלא קראתי את הפרוטוקול, שלא מועלים לדיון נתונים רלבנטיים מהפעילות הרבה בנושא מדידת העלויות וסקרי השוק שנערכו לאחרונה, ובמיוחד הסקר של האיחוד האירופאי (FLOSS), סקר ה-TCO של Robert Frances Corp ושל ארגון MITRE ואחרים. הדיון, אשר גלש לבסוף לדיון על סטנדרטים פתוחים (אם אני זוכר נכון מהמצגות שלהם אפילו חלונות היא cross-platform) מתמיהה במיוחד שכן ברור שאין לממשלת ישראל שום אפשרות לאלץ את מיקרוסופט לפתוח את הסטנדרטים שלה (למשל, הפורמאט של מסמכי Office) אלא על ידי עידוד התחרות.

 

קישורים רלוונטיים

ספין? סקופ בועדת האינטרנט של הכנסת | כניסה / יצירת מנוי חדש | 1 תגובה
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן
מיקרוסופט תסתפק באימוץ הסטנדרט אם לא תישאר לה ברירה (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 03/10/2002 - 13:19
לדעתי ככל שהתחרות תגדל מיקרוסופט תצטרך להחליט האם היא הולכת לאבד נתח שוק ומצילה לפחות את הדומיננטיות שלה בסטנדרטים שעדיין תיתן לה יתרון מסוים. זה בדיוק מה שהיא עשתה כשפתחה את ה-CLI של NET. (למשל, פרוייקט Mono) כשהיא מעדיפה להשליט את הסטנדרט שלה לפיתוח WebServices בתחרות עם J2EE.

[ השב לזאת ]