ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkאוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי

published at 01/08/2008 - 22:08 · ‏פורסם yehuda · ‏tags פינגווין עברי גאה , דעות ופרשנות · שלח לחברידידותי למדפסת
פינגווין עברי גאה בהתאם למסורת שמתקיימת באדיקות שנה אחר שנה, גם הפעם אוגוסט פינגווין עמד בציפיותיי.

הכנס התחיל על פי התוכנית בהתכנסות כללית בלובי בית ציוני אמריקה. בכניסה היה את דלפק ההרשמה/חידוש חברות אשר תופעל נמרצות. מסביב הלובי הועמדו דוכני נותני החסויות אשר העדרות *אחד* מהם (מיקרוסופט), היה בולט בעיניי...

ההתכנסות הרשמית ודברי הפתיחה לא התחילו בזמן שננקב (וטוב שכך מבחינתי כמאחר כרוני), ואת הדברים נשאו בשילוב רם-און אגמון ושחר שמש חברי ועד העמותה.

רם-און אגמון סיכם את הפעילות השנתית בקצרה וסיפק דוח כולל על מצב הקוד הפתוח בארץ (וגם בעולם). הדברים נאמרו ברטוריקת הדיבור האופינית וסיפקו את הפתיח לשאר הכנס. (קבל חח).

שחר שמש המשיך משם במצגת על מודלים עסקיים ועתידם. בסקירה גורפת סופק ניתוח על המודל הקנייני של חברות מסחריות, על בסיס מה הוא מתקיים וכיצד המודל של הקוד הפתוח נחשב כמודל העסקי הבא.
תמיד אפשר לסמוך על שחר שיעלה נושא מקורי לדיון, וידע להציגו באופן מעניין.

הנואם הבא, רימון לוי מאיגוד האינטרנט הישראלי (ISOC-IL). בנאום קצר, מלווה במצגת, סקר רימון את האינטרס האיגוד לקדם תמיכה בעברית עבור קהל המשתמשים הישראלי ועל הקשיים המלווים זאת. כמה מהפרוייקטים הבולטים הוזכרו כגון Moodle. בנוסף, הראה את הגידול בצריכת רוחב פס ושטח אכסון של אתר המראה המקומי שמתוחזק על ידי מי אם לא ליאור קפלן.

לאחר שלב זה נחלקו ההרצאות לשני אולמות במסלולים שונים כשאת הפרק הראשון במסלול הכללי העביר אמיר שבט ממיקרוסופט.
כמובן שלחלק זה של הכנס חיכיתי ואף טרחתי לשבת (בניגוד למנהגי), בשורה הראשונה. היות ולי לא היתה כל התנגדות לאפשר למיקרוסופט בכנס עניין אותי האופן וצורה שההרצאה הזו תועבר.
ניכר שאמיר השקיע מאמץ בלפוגג את המתח על ידי קריקטורות וציטטות של הדברים שנאמרו על ידי חברים שונים בקהילה. על פניו נראה שהדבר עבד די טוב.
בהמשך, דיבר אמיר על האינטרס המשותף שקיים לקהילה ולמיקרוסופט בתחומים מסויימים ולמעשה זה היה עיקר המסר אותו הוא ניסה להעביר. במהלך ההרצאה התפתחו דיונים שונים בהם הוטחו באמיר הגישה של מיקרוסופט "להמציא" תקנים חדשים במקום אימוץ הקיימים, פרוייקט SilverLight, ועוד...
אינני סבור שמי מהבאים שינה את דעתו/גישתו למיקרוסופט לאחר המצגת למרות שאמיר ידע (לטעמי), לשבור את הקרח והניכור.
בגדול הדיון שהתנהל היה מאופק ברובו דבר שמראה על בגרות של הקהל לקבל גם את "האויב", להקשיב לדבריו ולטעון כנגדו בנקודות המחלוקת. לטעמי הזמן שהוקצב ל"הרצאה"/דיון זה היה קצר מדי למפגש ראשון בין שני המחנות, אבל במסגרת כללי המשחק בו הזמן המוקצב בשיוויון אין כנראה ברירה אחרת למארגנים.

בהמשך "דילגתי" להרצאה של מאיר אבל מפאת הצפיפות באולם המשני, הוחלט להעתיקה לאולם הראשי דבר שגזל כ 10 דקות מתוך ההרצאה של מאיר על Django אשר התאמן בעמידה בלוח הזמנים הקצר בלאו הכי על ביתו בת ה 3.5. מי שמעוניין יכול ליצור איתה קשר (אם מאיר מתיר זאת), להשלמות.

את ההמשך ביליתי בשיחות מסדרון עם חברים על נושאים שונים דבר שמאז אוגוסט פינגווין הראשון הכי הערכתי כמקום הטוב ביותר להפגש ולהחליף דעות ורעיונות וכמובן להתעדכן.

במקביל, ערכה יעל ויה סידרה של ראיונות מצולמים בין החברים באחת הפינות בלובי אשר אני משער שיועלו לאוויר בקרוב.

חזרתי להרצאתו של דורון על Open Moko שגם היא הועתקה (הפעם מבעוד מועד) לאולם הראשי. דורון סיפק אזהרות בנוגע להתמכרות לנושא אבל לדעתי הן לא ייושמו על ידי כול הנוכחים בהרצאה. אני כבר משתמש למעלה משנה וחצי בטלפון שמריץ לינוקס (A1200 של מוטורולה למי שמתעניין), כך שהאזהרות של דורון כנראה מאוחרות מדי בשבילי.

לפרק הסיום הציג נדב ויניק את המועמדים לפרס עמותת המקור על תרומה לקוד הפתוח בארץ. אל אף שכל המועמדים היו ראויים בעיניי, מן הסתם שמחתי על זכייתו של מאיר בפרס הראשון. אני אנצל הזדמנות זו (ואת העובדה שאני מתגורר ~50 קילומטרים ממנו), להודות לו באופן אישי על כל העבודה המבורכת והתובענית שלו לקידום הקוד הפתוח בארץ ובעיקר על כך ש whatsup הוא מה שהוא כיום הרבה בזכותו.

לסיום אני אזכיר את "נער השעון" קפלן שאכף בזרוע נחושה את התיזמון לכל הרצאה, וליתר הפעילים שהרימו עוד כנס מוצלח. מרבית ההרצאות צולמו ותמונות רבות נלקחו על ידי החברים אשר גם הם יעלו לאוויר בשלב זה או אחר.

מצפה לכנס הבא בשנה הבאה.
 

קישורים רלוונטיים

· עוד על פינגווין עברי גאה
· חדשות מאת yehuda


הסיפור הנקרא ביותר בנושא פינגווין עברי גאה:
עברי, דבר עברית

אוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי | כניסה / יצירת מנוי חדש | 4 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן
Re: אוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי (ניקוד: 1)
ע"י עידו ב 01/08/2008 - 22:16

(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://http://
מזל טוב מאיר!

[ השב לזאת ]

Re: אוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 01/08/2008 - 22:23
מאיר היה גם בחירתי הראשונה אם ניתן היה לי להצביע. שמח לראות שהוא זכה.

[ השב לזאת ]

Re: אוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי (ניקוד: 0)
ע"י פינגווין אנונימי ב 02/08/2008 - 11:58
מזל טוב למאיר .. בהחלט אחרי כמה וכמה שנים טובות של השקעה שלא נגמרת , של זמן ומאמץ, הפרס בהחלט מהווה הכרה צנועה בפעילות הקשה והסזיפית.
וכל שאר המועמדים לפרס - אל תחשבו שלא רואים את ההשקעה שלכם , אל תחשבו לרגע שלא שמים לב .. גם ההשקעה שלכם מאד מאד מוערכת, הלוואי והיה מספיק תקציב לתת גם לכם את הפרס וגם לעוד כמה שהסתובבו בקהל (לדוגמה איזה אחד שרקד עם שלטים למינהם).
:-)

הנה הסיכום האישי שלי:
http://ofek.biz/blog/archives/124

מעל לכל , אני בהחלט רוצה לראות את כולם שוב בשנה הבאה .. ואני מקווה שתהיה גם "קצת" יותר נוכחות.

- דורון

[ השב לזאת ]

Re: אוגוסט פינגווין 2008 - סיכום אישי (ניקוד: 1)
ע"י mksoft (meir@mksoft.co.il)
ב 03/08/2008 - 02:19
(מידע על משתמש | שלח הודעה) http://mksoft.co.il/
תודה רבה :-)

[ השב לזאת ]