ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_linkיתרון העלות של לינוקס: עלות כח האדם

published at 06/01/2003 - 00:08 · ‏פורסם dittigas · ‏tags ממשל · שלח לחברידידותי למדפסת
קוד פתוח במוסדות TechRepublic חוזר לדון בנושא עלות הבעלות הכוללת (TCO) של לינוקס, הפעם הם מצליבים דעות של מומחים ממספר חברות ייעוץ. כמו שהכותרת רומזת, במבט קצת יותר רציני מסתבר כי עלות בעלות כח האדם לניהול לינוקס נמוכה מכפי שמיקרוסופט הייתה רוצה שנאמין.

חברת מיקרוסופט טענה בעבר כי עלות הניהול של לינוקס הופכת את עלות הרכישה הנמוכה של מערכת ההפעלה עצמה לזניחה. מאחר והיצע כוח האדם המוסמך עבור חלונות כה גדול, עלותו נמוכה בהרבה מאשר בלינוקס.

אלן גילן מחברת IDC מסביר שלמרות שלכאורה הטיעון נראה הגיוני, הוא לא לגמרי מדויק. למרות זמינותו הגבוהה של כח אדם מוכשר, איכותו איננה מובטחת.

"אם תזרקו אבן היא בטוח תפגע במוסמך MCSE, השאלה היא כמה מהם באמת טובים? ישנם הרבה נמרים מנייר, עבור שתי מערכות ההפעלה." אומר מומחה אחר. מנהל מערכת עם ניסיון בלינוקס יהיה מסוגל לנהל עד פי שלושה יותר שרתי לינוקס מאשר מנהל מקביל לו המנהל רשת שרתי חלונות.

סקר של חברת Robert Frances Group (RFG) שנערך ביולי השנה מגבה תפיסה זו. מנהלי מערכת מנוסים בלינוקס או סולאריס יקרים יותר בארה"ב, אבל בחישוב כולל של מספר השרתים שיש בארגון העלות שלהם פר יחידת עיבוד יהיה קטן יותר.

הסקר של RFG (שמומן על ידי חברת י.ב.מ) מגלה כי מלבד עלות החומרה והרישיונות, מנהל מערכת יחיד מסוגל לנהל 44 שרתי לינוקס, לעומת 10 שרתי חלונות בלבד. בחישוב פר יחידת עיבוד מסתבר כי עלותה של לינוקס היא $12,010 ארה"ב בלבד, לעומת $52,060 כשמדובר בחלונות. בחישוב על פני 3 שנים: סולאריס תעלה $561,520, חלונות $190,662 ואילו לינוקס $74,475 בלבד.

* החישובים הללו לא כוללים את המרכיבים השונים בהתאם לתנאי הרישוי החדשים של חלונות, עלות התמיכה כתוצאה מבעיות הקשורות לאבטחת מידע וכדומה גורמים שהופכים את חלונות ליקרה עוד יותר מכפי שמראה הסקר.

 

קישורים רלוונטיים

· עוד על קוד פתוח במוסדות
· חדשות מאת dittigas


הסיפור הנקרא ביותר בנושא קוד פתוח במוסדות:
ציוני בגרות חורף 2004

יתרון העלות של לינוקס: עלות כח האדם | כניסה / יצירת מנוי חדש | 0 תגובות
סף חסימה
  
ההערות הינן מטעם כותביהן. אין צוות האתר לוקח אחריות על תוכנן