ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguinנושא:גוגל
להלן ידיעות נוספות שפורסמו תחת נושא זה


הצגת כל המאמרים עבור נושא זה.

גוגלכמיטב המסורת מאז 2005 גוגל מארגנת ומממנת גם השנה את מיזם "קיץ של קוד", שבמסגרתו מוזמנים סטודנטים לכתוב קוד עבור פרוייקטי קוד פתוח ותוכנה חופשית, בתמורה למענק בן $5000, כאשר הפרוייקט במסגרתו הקוד יכתב יזכה במענק של 500$.

הרישום השנה יסתיים ב-5 באפריל, כך שכדאי למהר. מידע על דרישות הקדם והפרוייקטים המוצעים זמין באתר המקושר. בין הפרוייקטים שישתתפו השנה - דרופאל, ג'נטו, גימפ, גנום, KDE, Moodle, פדורה, Wine, Wikimedia ועוד.

קישורים:

גוגל, הודעה בבלוג הרשמי,
ווטסאפ, גוגל מציעה 4500$ לסטודנטים שיכתבו קוד פתוח בחופשת הקיץ

2120 כניסות :: 5 תגובות
 
גוגלהאם ההחלטה של גוגל לדחות את שחרור הקוד של אנדרואיד 3.0 בשלב זה נובעת אכן משיקולים של איכות הקוד כטענת גוגל, או שמא מסתתרת מאחוריה אסטרטגיה חדשה שאמורה להגדיל את השליטה של גוגל בשימוש שיצרני החומרה עושים עם מערכת ההפעלה שלה?

דיווח חדש של Business Week (מבית Bloomberg) טוען שבחודשים האחרונים גוגל יצרה קשר עם חברות תקשורת גדולות ויצרני חומרה המשתמשים היום באנדרואיד והעבירה להם מסר: "נגמרו הימים שכל אחד יכול היה לעשות איזה שינויים שרצה לתוכנה; נגמרו הימים שכל אחד יכול היה ליצור שותפויות מחוץ לגן של גוגל; מעתה, חברות שירצו גישה לתוכנה הכי עדכנית של גוגל יצטרכו לקבל אישור מראש על התוכניות שלהן מאנדי רובין, האחראי על קבוצת האנדרואיד בגוגל"

3735 כניסות :: קרא עוד... 1292 בתים נוספים :: 11 תגובות
 
גוגלאתר Business Week מדווח שגוגל לא תשחרר את אנדרואיד 3.0 Honeycomb, הגרסה שהותאמה במיוחד לטאבלטים, כקוד פתוח בשלב זה. לטענת הסמנכ"ל המוביל את פיתוח האנדרואיד בגוגל, על מנת לעמוד בלוחות הזמנים לשחרור הגרסה נעשו מספר קיצורי דרך, ולא הושקעה מספיק חשיבה אודות המשמעויות של הפעלת הגרסה על התקנים בעלי מסך קטן כגון טלפונים סלולריים; כתוצאה, גוגל חוששת ששחרור הקוד יאפשר ליצרנים להתקין את הגרסה על מכשירים שלא מתאימים, ולפגוע בחווית המשתמש.
3657 כניסות :: קרא עוד... 1018 בתים נוספים :: 16 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר גוגל בפקודה! (שורה)
ע"י פינגווין אנונימי   פורסם: 19/06/2010 - 09:13
גוגלחובבי שורת הפקודה עילצו, כי עליכם חושבת גוגל כשהיא הלכה לישון... וכשהיא קמה היום בבוקר היא מגישה לכם מתנה חביבה - שורת פקודה לחלק משירותיהם הפופולריים כגון Blogger, Calendar, Contacts, Docs, Picasa ו-Youtube. ניתן להוסיף, לשנות ולצפות באוביקטים של כל מערכת לפי פרמטרים כמוצג בדוגמאות הבאות:
2242 כניסות :: קרא עוד... 1076 בתים נוספים :: 3 תגובות
 
גוגלה-EFF מדווח שגוגל שחררו ממשק חיפוש מאובטח הזמין בגרסת בטא. לדברי הארגון הוא פנה לגוגל מספר פעמים בעבר בנושא זה הן באופן ציבורי והן פרטי.

3240 כניסות :: קרא עוד... 1243 בתים נוספים :: 10 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר גוגל נגד קהילת מפתחי אנדרואיד?
ע"י yehuda      פורסם: 26/09/2009 - 13:36
גוגלכידוע גוגל העומדת מאחורי מערכת ההפעלה אנדרואיד אשר פועלת מעל לקרנל של לינוקס לטלפונים סוללרים (ולא רק), באה למלא את החסר בעולם על ידי הקמה ותמיכה במערכת הפעלה אשר תשחרר יצרנים ומפתחים (וכמובן משתמשים), מתלות במערכת סגורות ותאפשר על ידי כך ליצרני הטלפונים לעשות שימוש בתוצריה.

עד כה הדברים התנהלו בהרמוניה (לפחות על פני השטח), בין גוגל וקהילת המפתחים אולם לאחרונה נפער קרע במערכת היחסים.


4246 כניסות :: קרא עוד... 3214 בתים נוספים :: 14 תגובות
 
גוגלynet מפרסם מאמר שכותרתו: "גוגל מכריזה על מערכת הפעלה: Chrome OS". המאמר מקשר לבלוג הרשמי של גוגל בו החברה הודיעה על פיתוח מערכת הפעלה חדשה פתוחת-קוד שתיועד בשלב הראשון למחשבים אולטרה-ניידים. מערכת ההפעלה החדשה מבוססת על גרעין לינוקס שמעליו סביבה גרפית חדשה ומינימליסטית שעיקר מטרתה לאפשר גישה ליישומי רשת.
2526 כניסות :: קרא עוד... 1039 בתים נוספים :: 16 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר שדרוג: גוגל כרום אלפא 1
ע"י דוביקס      פורסם: 21/06/2009 - 10:40
גוגלשוחררה גרסת האלפא הראשונה של גוגל כרום ללינוקס. הגרסה מוגדרת כגרסת פיתוח לא יציבה.

3085 כניסות :: קרא עוד... 983 בתים נוספים :: 12 תגובות
 
גוגלמנוע החיפוש החדש Wolfram Alpha, שעלה לאחרונה לרשת, מנסה להציע תשובות חכמות לכל שאלה שעולה בדעתכם. התשובות משולבות גרפים, תמונות, וסטטיסטיקות.

עם הכרזת הבטא של מנוע החיפוש נכתבו מילים רבות על התחרות האפשרית מול גוגל - כעת משתמשי פיירפוקס יכולים להנות משני העולמות בעזרת תוסף לפיירפוקס שמאפשר להציג את התוצאות מ-Wolfram Alpha לצד התוצאות בחיפוש רגיל בגוגל.
2680 כניסות :: קרא עוד... 638 בתים נוספים :: 10 תגובות
 
גוגל

OSNews.com מדווח שגוגל הוסיפה תמיכה בג'אווה למנוע הישומים שלה (Google App Engine). אחת הבעיות העיקריות שהועלו כלפי המנוע היו שהוא תמך בפייתון בלבד, וניתן לראות שלגוגל יש כוונה רצינית לאפשר פיתוח בשפות אחרות. Google App Engine מאפשר לכתוב ישומי וו'ב שמורצים על השרתים של גוגל.


1980 כניסות :: 4 תגובות
 
גוגלהדפדפן גוגל כרום ללינוקס עדיין לא זמין, אך מי שמעוניין לחוות את הגרסה בפיתוח יכול כבר עכשיו להתקין את כרומיום על אובונטו. למי שלא מכיר, כרומיום הוא השם שגוגל העניקה לדפדפן הקוד הפתוח המהווה את הבסיס לכרום. כרום עצמו כולל תכנת עדכונים קניינית (שממילא לא נדרשת בלינוקס) ומיתוג של גוגל (עוד תכונה מיותרת :-).
2775 כניסות :: קרא עוד... 1918 בתים נוספים :: 3 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר הבאג החמור ביותר. אי פעם.
ע"י shlomif      פורסם: 13/11/2008 - 17:23
גוגלOSNews.com מדווח על באג בטלפון הסלולרי "אנדרויד" מבית גוגל. מסתבר שכאשר הטלפון עולה, הוא מעלה גם מסוף עם הרשאות של מנהל המערכת (root), שקולט את כל הפקודות שהמשתמש מקיש במקלדת של הטלפון.

מכאן, לא קשה להסיק שבטיחות הטלפון וחסינותו לטעויות אנוש בהחלט מוטלות בספק.
2665 כניסות :: 15 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר בטא של Google Desktop ללינוקס
ע"י mksoft      פורסם: 28/06/2007 - 13:02
גוגלנמאס לכם מ-Beagle ? לא רוצים מונו ? נוספה לכם אופציה נוספת: גוגל שחררה גרסת בטא ללינוקס של תוכנת החיפוש השולחני (ובאינטרנט) שלה, Google Desktop.

התוכנה הקניינית מאנדקסת מגוון רחב של מסמכים ותוכן (טקסט, PDF, קבצי HTML, דוא"ל של ציפור הרעם וכד') ומאפשרת חיפוש מהיר לאחזור המידע.
2983 כניסות :: קרא עוד... 853 בתים נוספים :: 6 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר Google Earth - גרסה ראשונה (בטא) ללינוקס
ע"י דוביקס      פורסם: 13/06/2006 - 01:26
גוגלGoogle Earth הינה תוכנה מבית היוצר של חברת הענק גוגל. התוכנה מאפשרת להביט בתצלומי לווין של כל העולם ברזולוציית צילום גבוהה ביותר (בייחוד בערי בירה מפורסמות כגון לונדון, פריז או מוסקבה). התוכנה שוחררה לציבור בשנת 2005 והפכה פופולרית ביותר. (מתוך: הויקיפדיה העברית).

אתר TuxMachines מדווח על גרסה ראשונה של התוכנה עבור לינוקס (בטא). את התוכנה ניתן להוריד מדף ההורדות של Google Earth.
3363 כניסות :: 7 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר גוגל: קודם התמונות, אחר כך העולם
ע"י mksoft      פורסם: 01/06/2006 - 05:37
גוגלהבלוג של Google Earth מצטט את כריס דיבונה, מנהל תוכנית הקוד הפתוח, מתוך ידיעה ב-LinuxToday באומרו שהתוכנה הפופולרית תהיה הבאה בתור מבחינת הזמינות ללינוקס.

באותו מאמר כריס הגן על האסטרטגיה של גוגל אשר שימשה גם בפיקאסה, השימוש ב-WINE במקום בהיסב טבעי ללינוקס, באומרו:
"אם WINE תוכל להריץ (כמעט) את כל תוכנות חלונות כולם ירוויחו: יותר אנשים יאמצו את לינוקס בעקבות יכולתם להשתמש בתוכנות המועדפות עליהם ולחברות יהיה קהל רב יותר לתוכנות שלהן."


הערה: תודה ל-bombadil על הקישור

2929 כניסות :: 1 תגובה