ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguinנושא:IBM
להלן ידיעות נוספות שפורסמו תחת נושא זה


הצגת כל המאמרים עבור נושא זה.

 
ידידותי למדפסתשלח לחבר חוק ומשפט: IBM מאפשרת גישה חופשית ל-150+ פטנטים
ע"י mksoft      פורסם: 15/07/2007 - 15:09
IBMIBM מאפשרת גישה חופשית ליותר מ-150 פטנטים בתחום ה-SOA, שירותי ווב וטכנולוגיות ווב נוספות. אמנם פטנטים נטולי תמלוגים עזרו למפתחי תוכנה חופשית אך עדיין היוו בעיה:
2257 כניסות :: קרא עוד... 860 בתים נוספים :: תגובות?
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר חוק ומשפט: IBM העבירה ל-SCO קוד מקור של AIX
ע"י Koala      פורסם: 06/05/2005 - 18:25
IBMהענק הכחול העביר לרשות קבוצת SCO (על פי צו בית משפט) כ-80 Gb של קוד מקור מערכות ההפעלה AIX ו- Dynix (אשר לטענת SCO הועבר ללינוקס) וכמיליון דפי תיעוד. למעלה מ-400 עובדי IBM עבדו 4700 שעות כדי לספק את החומרים הדרושים.
כמו כן, ניתנו הוראות היכן בדיוק לחפש את הקוד ה"גנוב".

קישורים:

Slashdot, IBM Gives SCO the Works
ווטסאפ, תמליל הדיון המשפטי בעניין "SCO נגד IBM" מיום שישי האחרון
2575 כניסות :: 4 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר עצומה ל-IBM: שחררו את OS/2 לחופשי
ע"י דוביקס      פורסם: 25/04/2005 - 22:40
IBMאתר OS/2 World מארגן עצומה שקוראת ל-IBM לשחרר את קוד המקור של OS/2 תחת רשיון חופשי. מאחר ו-OS/2 כוללת קטעי קוד שהזכויות עליהן הן של צד ג' (מעניין אם מדובר גם בקוד של מיקרוסופט - שהייתה מעורבת בפיתוח הגרסאות הראשונות של OS/2 - ד.).

מארגני העצומה מוכנים להסתפק בשחרור קטעי הקוד שבבעלות IBM, ולקבל רשימת מרכיבים שעל הקהילה לכתוב מחדש. שחרור הקוד יאפשר ל-IBM לפנות משאבי תמיכה במערכת ההפעלה ולאפשר לקהילה לתפוס את מקומה.

קישורים:

os2world, This signed petition will be send to IBM requesting to make OS/2 Open Source or at least part of its components,
ווטסאפ, OS/2: סוף הדרך,
ווטסאפ, אם אתם אוהבים משהו, שחררוהו לחופשי II: תוכנת ניהול פרוייקטים חופשית

3078 כניסות :: 8 תגובות
 
IBMIBM הודיעה על כוונתה להשקיע $100 מליון במשך שלוש השנים הבאות להרחבת התמיכה בלינוקס בסביבת הפתרונות הקניניים שלה למרחב העבודה הארגוני (WebSphere Portal, Lotus Notes/Domino ו-IBM Workplace). התקציב יושקע בתוכניות תמיכה המיועדות ליצרני תוכנה עצמאיים, תוכניות לערוצי שיווק ושותפים עסקיים, שיווק ומכירה, ומרכזי אינטגרציה וטכנולוגיה.

2908 כניסות :: קרא עוד... 307 בתים נוספים :: 4 תגובות
 
IBMYnet, סלשדוט, וכל השאר, מדווחים על כך שחברת IBM החליטה "לשחרר" 500 פטנטים (חלק קטן מאוסף הפטנטים העצום שלה) לשימוש בתכנה חופשית. לפי ההכרזה של IBM, כל תכנה בעלת קוד-מקור פתוח תוכל להשתמש בפטנטים אלו ללא שום צורך בתשלום תמלוגים. הסדר זה אמור להיות בתוקף תמידי, ולא ניתן לביטול.

מה שלא ברור כלל מהכתבות בנושא, הוא כיצד בחרו IBM את רשימת בפטנטים שזכו להשתחרר. האם אתם מכירים ברשימת ה 500 (בקישור לעיל) פטנט שעד היום הכביד על תכנה חופשית מסוימת, וסוף-סוף שוחרר?

מעניין גם מה תהיה השפעה של שיטה מעין זו, אם תתפשט, על רישיונות תכנה חופשית שאינם GPL, שעלולים להיפגע קשות. הרי שימוש בספרייה עם רישיון LGPL בתכנה מסחרית, או שינוי מסחרי של תכנה ברישיון BSD, יהווה הפרה של רישיון הפטנט, שניתן לתכנה חופשית בלבד, ולכן תכנות בעלות רשיונות כאלו לא יוכלו להשתמש בפטנטים "משוחררים" מעין אלו - ואם יעשו זאת הרי בעצם יפכו דה-פקטו לבעלי רישיון GPL.

הערה: תודה גם לצחי ששלח ידיעה דומה בנושא

3511 כניסות :: 7 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר IBM ישראל מוכרת שרתים עם לינוקס
ע"י corwin      פורסם: 11/10/2004 - 08:00
IBMבשיטוטי במדור המחשבים של אחד הפורטלים הישראלים תפס את עיני פינגווין דג בקרח ומושך חכה עם מחשב תלוי ממנה. טוקס היקר בצבץ מתוך מודעה של IBM הממליצה על שרתי לינוקס מסדרת xSeries המשווקים עם סוזה לינוקס. בהחלט חידוש מרענן לראות מודעות למכירת לינוקס בעברית.

חבל רק שבינתיים לא מדובר בפתרון ביתי, אבל גם זה בטח יבוא.


קישורים

www.ibm.com/il/, IBM Israel Offers - xSeries with SUSE LINUX 9 OS

הערה: נערך ע"י דוביקס

3049 כניסות :: 5 תגובות
 
IBMIBM פנתה לביהמ"ש על מנת להכריז ש SCO הפרה את זכויות היוצרים של IBM על 783,000 שורות קוד שבעלות היוצרים עליהם שייכת ל IBM ושכלולות בלינוקס:


2369 כניסות :: קרא עוד... 1104 בתים נוספים :: 7 תגובות
 
IBMIBM הכריזה על העברת הזכויות על מסד נתונים מבוסס ג'אווה המיועד להטמעה ביישומים לקרן התוכנה אפאצ'י (Apache Software Foundation). תרומת הקוד תלווה במענק בסך 85 מיליון דולר, שיוקדשו להמשך פיתוח המוצר.


2153 כניסות :: קרא עוד... 845 בתים נוספים :: 3 תגובות
 
IBMוואלה סוקר את ההיסטוריה של המינפריים, שהחודש מלאו לו 40 שנה, והחלק האחרון מדבר על המעבר של יבמ ללינוקס כדי להוזיל דרסטית את עלויות הפיתוח והאחזקה, וכן את המעבר של צה"ל ללינוקס על המיינפריים שלו - תשובה טובה למסע ההפחדה של מיקרוסופט:

"לאחרונה בחרה יחידת המחשוב של צה"ל, ממר"ם, לבצע את כל פרויקט תשתיות לניהול משאבי הארגון של סאפ שהיא מטמיעה בחילות היבשה על גבי מחשבי מיינפריים המופעלים בלינוקס", מספר ניסנסון. "הצבא הבין שהחידוש הטכנולוגי הזה יאפשר לו להוזיל עלויות. בטווח הקצר אנחנו מפסידים מזה כמובן, אבל להערכתי בטווח הארוך רק נרוויח, כי המיינפריים ימשיך לשרוד"


מקור:
ילד בן 40‏, וואלה!

3010 כניסות :: 3 תגובות
 
IBMעד עתה כ- 15,000 משתמשים בחברה (מתוך 300,000) כבר עובדים עם לינוקס בשולחן העבודה, לדברי סקוט הנדי, סגן הנשיא בחברה הממונה על אסטרטגיות לינוקס ופיתוח שווקים.

...במזכר מינואר, ה-CIO בוב גרינברג, איתגר את החברה למעבר לשולחנות עבודה מבוססי לינוקס עד סוף 2005. החברה יצרה יוזמה פנימית בשם Open Desktop Project כדי ליישם את המעבר.

החברה אינה מפתחת הפצה משלה במסגרת הפרוייקט. שולחנות העבודה מתבססים על הפצות סטנדרטיות של RedHat ו-SuSE.


קישורים:

computerweekly.com, IBM targets 40,000 Linux desktops by 2005

הערה: נערך ע"י mksoft

2786 כניסות :: תגובות?
 
IBMחברת יבמ פתחה את ההרשמה לקבלת ערכת התנסות לתוכנות קנייניות שלה שהוסבו ללינוקס. הערכה משווקת בתקליטור DVD וכוללת כשמונה מ"ב של תוכנות קנייניות, מדריכים ומידע נוסף. לקבלת הערכה (בחינם) יש למלא טופס הזמנה באתר יבמ.

הערכה כוללת בין השאר:

  • Rational Rose and PurifyPlus
  • WebSphere Studio Site Developer
  • WebSphere SDK for Web services
  • WebSphere Application Server
  • DB2 Universal Database
  • Tivoli Access Manager
  • Lotus Domino Serverהערה: המידע מובא כשירות לאנשים בקהילה העוסקים במתן שרותי לינוקס לארגונים ו/או צרכני שרותים כאלו ולדוביקס אין קשר לחברת יבמ

1841 כניסות :: קרא עוד... 166 בתים נוספים :: 2 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר Blue Linux?
ע"י פינגווין אנונימי   פורסם: 30/01/2004 - 10:39
IBMיבמ אולי מכחישה את הכוונה להתקין לינוקס בשולחן העבודה הארגוני שלה, אבל זה לא מפריע לשמועות להתפשט. החברים של ג'ון דבוראק ביבמ מספרים לו שיש כזו חיה, אבל היא לא תשוחרר בשנתיים הקרובות, אלא אם כן היא תגיע לאינטרנט באיזשהי דרך מיסתורית. במיטב המסורת של "eat your own dog food", יבמ תעשה שימוש פנימי בהפצה השולחנית שלה לפני שהיא תשחרר אותה לשימוש כללי.
2057 כניסות :: קרא עוד... 447 בתים נוספים :: 2 תגובות