ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin


קטגוריה:שמישות ונגישות
להלן ידיעות נוספות שפורסמו תחת קטגוריה זו


הצגת כל המאמרים עבור נושא זה.

 
ידידותי למדפסתשלח לחבר שמישות ונגישות: אובונטו תעבור ל-Unity בגירסה 11.04 [עדכון 2]
ע"י פינגווין אנונימי   פורסם: 28/10/2010 - 11:10
אובונטומארק שאטלוורת' הודיע שאובונטו 11.04 תשתמש במעטפת Unity כברירת מחדל גם בגירסה השולחנית של מערכת ההפעלה ...
3819 כניסות :: קרא עוד... 1678 בתים נוספים :: 12 תגובות
 
קיי די אי"כשאני אומר לאנשים שאני משתמש בלינוקס, הם מסתכלים עלי ברחמים. כשאני אומר להם ש-KDE חדשנית יותר מווינדוס 7 בתחומים רבים, הם מתחילים לחשוד בי שאני לא רק מזוכיסט אלא גם סהרורי. אחרי ככלות הכל, כולם יודעים שבלינוקס צריך לעשות הכל משורת הפקודה. המנשקים הגרפיים הם בטח גסים ומוזרים, ואני חי בהכחשה."
3748 כניסות :: קרא עוד... 2062 בתים נוספים :: 22 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר שמישות ונגישות: אינטרנט לכולם
ע"י דוביקס      פורסם: 17/05/2010 - 20:05
אינטרנטזהר ארד כותב טור אישי ב-Newsgeek בו הוא קורא לכותבי אתרים להקפיד על הנגישות של האתרים אותם הם כותבים, במיוחד בשביל בעלי המוגבלויות, אבל גם בשביל כל מי שאינו גולש באקספלורר:

"בכל יום בו אני נתקל באתר ישראלי שבנוי בצורה גרועה ומחפירה אני מתבייש ונאבק בתחושת קבס קלה במעלה גרוני. מעבר לבושה, פשוט נמאס לי. אני לא מצליח להבין איך במדינה בה יש כל כך הרבה היי-טק מייצרים אתרים כל-כך גרועים.

2067 כניסות :: קרא עוד... 480 בתים נוספים :: 4 תגובות
 
פינגווין עברי גאהאחרי שלב ההקדמה הגיע זמן המבחן, האתר הראשון שייבחן הוא לינמגזין, אחד האתרים המוכרים והמכובדים בתחומי התכנה החופשית בישראל. האם הוא עומד בקצב הטכנולוגיה ? האם הוא מקום לקהילה מגובשת ? והאם הוא מספק תמיכה מקצועית ומידע הדרכתי מעודכן ?

3919 כניסות :: קרא עוד... 6007 בתים נוספים :: 33 תגובות
 
פינגווין עברי גאהלאתרי הקהילה החופשית בישראל יש משקל רציני בקליטת משתמשים חדשים לעולם החופשי, וכן בגיבוש וריכוז הפעילות של משתמשי התוכנה החופשית בישראל. בזמן האחרון עלו לי מספר שאלות לגבי אותם אתרים:

- האם נבדקה רמת האפקטיביות שלהם ?
- האם נבדקה הרמה ביצירת תוכן, קהילה מגובשת ואמיתית ומתן תמיכה מקצועית למשתמשי התוכנה החופשית בישראל ?

[שימו לב מדובר: בהקדמה, הבדיקות יפורסמו עם ביצוען] ...
2801 כניסות :: קרא עוד... 1489 בתים נוספים :: 9 תגובות
 
אינטרנטבמקרים רבים תאימות לתקנים אינה מבטיחה גלישה חסרת תקלות בסביבות שונות, בעוד שבדיקת האתר בסביבות שונות יכולה להבטיח התאמה טובה יותר.
2988 כניסות :: קרא עוד... 687 בתים נוספים :: 7 תגובות
 
 
ידידותי למדפסתשלח לחבר שמישות ונגישות: Beryl - יותר מסתם צעצוע
ע"י DoK      פורסם: 16/02/2007 - 23:51
הסביבה הגרפיתפרויקט Beryl ואחיו לבית Compiz זוכים לא אחת לביקורת שמסתכמת בכך שמדובר לפני כל דבר אחר בצעצועים שאינם תורמים לשמישות שולחן העבודה אלא עושים אותו נאה יותר במקרה הטוב ועמוס באפקטים מטרידים במקרה הגרוע.
אבל יש מי שחושבים אחרת (גם בין גולשי אתר זה)
Beryl - not just eyecandy היא שורת הסיכום של שלושה סיקורים על שיפורי שימושיות בעזרת תכונות של בריל המתפרסמים באתר liquidweather.
המאמרים (הראשון, השני והשלישי) מציגים מגוון מצבים יומיומיים בהם ניתן להעזר בתכונות שונות של בריל כדי להשיג שיפורי שמישות משמעותיים והתנהגות מותאמת למשתמש.
יש לציין כי בגרסה 0.2.0 של בריל גם ניכר שיפור משמעותי במנשק הניהול. עדיין מדובר במנשק עמוס לעייפה שאינו קל להתמצאות אבל השיפור לעומת הגרסאות הקודמות ניכר בהחלט.

הפניה ראשונה מ-OSNews
4079 כניסות :: 12 תגובות
 
אינטרנטלפני כשנה פרסמתי שתי סקירות ראשונות בסדרה שמטרתה לבחון האם אתרים של חברות בתחומים שונים נותנים מענה צרכני ראוי לשאלות בסיסיות של קהל הלקוחות, ובראש ובראשונה לבדוק נגישות דרך דפדפן אלטרנטיבי.

הסדרה בחנה מספר היבטים כגון נגישות (פיירפוקס ורזולוציה), שמישות (עד כמה המידע זמין וקל לאיתור, ועד כמה האתר קל לניווט), מראה ותחושה, ועוד. הסקירות לא התיימרו להיות מקיפות ו/או להמליץ על חברה כזו או אחרת - המטרה היא להציג תמונת מצב מנקודת הראות שלי, ואתם מוזמנים להתייחס להיבטים נוספים בתגובות.

שתי הסקירות שפורסמו בחנו שרותי בנקאות ושרותי שיחות בינלאומיות. בקרוב יפורסמו מספר סקירות חדשות בסדרה, אך לבינתיים החלטתי לבדוק אם משהו השתנה לטובה (או לרעה) באתרים שנבדקו אשתקד.
4420 כניסות :: קרא עוד... 7061 בתים נוספים :: 11 תגובות
 
גנוםGimmie הוא תת-פרוייקט בגנום שמנסה להגדיר מחדש את הפאנל של שולחן העבודה, ומחלק אותו לארבעה מימדים:

Image Hosted by ImageShack.us

- יישומים: הצגת קישורים ליישומים נפוצים, עם אפשרות גישה לתפריט יישומים מאורגן לפי נושאים, המציג גם תאור של כל יישום, ומאפשר התקנת יישומים/עדכון משולב.

- מסמכים - הצגת תמונה מוקטנת של מסמכים בעבודה, עם אפשרות גישה לתפריט מסמכים לפי נושאים, המאפשר גם יצירת מסמכים חדשים, הדפסה, חיפוש ועוד.

- אנשים - ריכוז אנשי קשר וריכוז אפשרויות תקשורת (דוא"ל, מסרים מידיים וכו') במקום אחד.

- מערכת - הצגה משולבת של החומרה במחשב והגדות שולחן העבודה, ואפשרויות ניהול מרכזיות.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

הפרוייקט נמצא בשלב פיתוח מוקדם, אבל יהיה בהחלט מסקרן לעקוב אחרי ההתפתחות שלו והשפעתו על שיפור השמישות של שולחן העבודה.

קישורים:

דף הבית של הפרוייקט,
תמונות מסך וסרטוני פלאש

2656 כניסות :: 1 תגובה
 
תקנים פתוחיםבנק הפועלים הודיע השבוע כי הוא "החל בתהליך נרחב ומקיף בשיתוף וסיוע עמותת נגישות ישראל להענקת שוויון בשירותי הבנק עבור אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות."

3604 כניסות :: קרא עוד... 809 בתים נוספים :: 8 תגובות
 
הסביבה הגרפיתפרוייקט טנגו מאחד מעצבים גרפיים ומפתחים העוסקים בתוכנה חופשית במטרה להפוך את מראה שולחן העבודה הלינוקסי לעקבי למשתמש הקצה.

פרוייקט טנגו מספק בשלב ראשון מסמך הנחיות לעיצוב סמלים עבור יישומים וסביבת העבודה. צוות הפרוייקט כבר התחיל בעבודה על ערכת סמלים בסיסית שתכלול אוסף סמלים שיעוצבו ויקבלו שמות באופן אחיד.בנוסף, מסופקים כלים שיעזרו ליצור ערכות סמלים עבור שולחנות עבודה קיימים מבוססי KDE וגנום.

קישורים:

אתר פרוייקט טנגו,
הודעת ההכרזה על הפרוייקט

הערה: תודה ל-koala על הקישורים
3119 כניסות :: 13 תגובות
 
הסביבה הגרפיתיקוב שטיינר (Jakub 'jimmac' Steiner), מעצב גרפי שעיצב בין השאר את שולחן העבודה של קסימיאן בזמנו, מציע להקדיש תשומת לב לתמונת הרקע של שולחן העבודה שלכם - הנבחרת לעתים רבות על סמך יופייה או הקשרים רגשיים, ולא באופן המבטיח יכולת עבודה נאותה, כגון לא להקשות על זיהוי סמלים שעל שולחן העבודה.

המאמר המקושר (הראשון בסדרה) מציע מגוון טיפים לבחירת ויצירת תמונת רקע.

קישורים:

Usable Desktop Wallpaper Techniques, Part 1,
תמונות רקע מתקופת קסימיאן

4148 כניסות :: 3 תגובות
 
תקנים פתוחיםטים ברנרס-לי, ממציא רשת האינטרנט, וכיום נשיא W3C - ארגון תקינת האינטרנט הבינלאומי, שלח מכתב פתוח למשרד זכויות היוצרים האמריקני, בעקבות כוונתו של זה להגביל את השימוש בטפסים באתר למשתמשי IE בלבד:

"הכשל בהצעתכם ליישום מערכת הרישום הוא חוסר תמיכתה בתקנים, לא תמיכה בדפדפן כזה או אחר".
2688 כניסות :: קרא עוד... 619 בתים נוספים :: 8 תגובות
 
קיי די אימפתח KDE בשם Ben Meyer שהתנסה במחשב נייד של אפל במקום העבודה, מציע לשלב ב-KDE תשעה רעיונות שאולים מ-OSX שלדעתו משפרים מאוד את חווית המשתמש במערכת:

יצירת כניסה בפנקס הכתובות עבור המשתמש על מנת לייעל את העבודה ביישומים שונים, סרגל כלים בודד עם הפעולות הנפוצות ביותר, הצגת נתונים בצורה ברורה ופשוטה, שימוש נרחב יותר ב"גרור והשלך" כמו למשל להתקנת תוכנה, אינטגרציה משופרת בשולחן העבודה, ביישום מרובה חלונות בחירת אחד מתתי החלונות יציף את כל חלונות היישום, ספריות יישומים, כלי אחד לצפייה בפורמטים מרובים, ומספר יישומים מצומצם אך מרובה תפקודים.
3819 כניסות :: קרא עוד... 1189 בתים נוספים :: 14 תגובות
 
לינוקסבפרק השלישי של סדרת המאמרים מאת אסא דוצלר, מפתח מוזילה, הוא מטיף למתן חווית שימוש פשוטה למשתמשים הרגילים, כחלק מהמכלול שיגדיל את האטרקטיביות של לינוקס על שולחן העבודה ל"אנשים רגילים".

ריבוי הפצות הלינוקס מהווה את אחת מנקודות הכשל לדעתו, לפחות עד למועד בו משווקי מחשבים יציעו מערכות שלינוקס כבר מותקנת בהן. האנשים הפשוטים נאלצים להתאמץ ולמצוא הפצה שתתאים להם בכוחות עצמם, וגם אם הם עברו את המכשול הזה הם ייאלצו להתמודד עם שאלות כמו מהי סביבת העבודה המועדפת - עוד בחירה שאנשים רגילים לא רוצים לעשות, ונותנת להם עוד הדמנות לוותר על לינוקס בכלל.

3135 כניסות :: קרא עוד... 1696 בתים נוספים :: 22 תגובות